Kangal köpek almak mı düşünüyorsun? Kangal yavruları burada.

Kangal yavruları burada.

Yeni, bir kangal köpek almak düşünüyorsun. Tebrik ederiz. Ama hangisi?  Yerel çiftliğe veya sorumlu damızlıkçıya gitmeden önce hangi cinsin ihtiyaçlarınıza, kişilik ve yaşam tarzınıza en uygun olacağını araştırmak için biraz zaman ayırın.

Kangal köpeğinize zaman ayıracağınız önemlidir. Seçtiğiniz cins çok akıllı olsa bile, tüm köpeklerin ilişkilerinizden maksimum karşılıklı yarar sağlamak için iyi sosyalleşmeleri ve eğitilmeleri gerekir.

Kangal köpek genellikle dayanıklıdırlar, yüksek enerjiye sahiptirler ve küçük bir mizaç gösterirler, küçük çocuklar için idealdir. Çocuklarla olduğu gibi, oynamaya ve enerjiden kurtulmaya izin vermek için evin etrafında bir miktar yer olması iyi bir fikirdir. Bir elinizde tutabileceğiniz, ‘oyuncak’ ırkı gibi köpeklerden kaçının. Sadece düşürülebilir ve ayakta kalabilirler, aynı zamanda çok kızaklı ve gergin olma eğilimindedirler ve iyi niyetli (fakat yanlış yönlendirilmiş) kucaklaşmaya kötü tepki verebilirler.

Bekçi kangal köpeği istiyorsun:

Çoğu zaman kangal köpek ortaya çıkmasıyla hırsızlar eritilir! Potansiyel bir tehlike varsa, bu köpekler havlamayla sizi uyarırlar ve gerekirse mesafeyi çabucak örterler ve ortalama bir sıkışma verirler (veya daha kötüsü). Bu köpekler genellikle büyük aile evcil hayvanları yapıyor ve son derece sadık, sıkı eğitim ve sosyalleşme gerektirir. Bekçi köpekleri, her şeyde ve her şeyde havlamaya eğilim gösteren gözlem köpekleri ile karıştırılmamalıdır. Bekçi köpekleri potansiyel bir tehdit ile komşunun çocukları oynamak arasındaki farkı biliyorlar.

Şirket için kangal köpek istiyorsun

Yaşlı mısınız ya da yalnız mısınız ve sadece bir arkadaş arıyor musunuz? Bu köpekler şiddetle sadıktır ve karşılığında yalnızca sevgi ve sarılmak istemektedirler. Genellikle, bu köpekler çok fazla alana ya da egzersiz yüklemesine gerek duymazlar, dolayısıyla yaşlılar için büyük yol arkadaşları edinebilir, ancak önce araştırmalarınızı yapın. Damızlık kangal, örneğin fantastik yol arkadaşlarıdır ancak günlük uzun yürüyüşlere ihtiyaç duyarlar.

Serin kalın: Köpeğiniz yaz aylarında uzun süre dışarıda kalırsa, yalan söylemek için bir delik açmaya karar verebilir. Gittiğiniz yere daha derinlik katar. Çözümler, yaz aylarında dışarıda daha kısa süreler ve köpeğinizin eğlenip soğumasını içeren yolları içerir.Bebek havuzları, sprinkler, soğutma ceketi, gölge ve buz küpleri sıcak yaz günleri için çok eğlencelidir.

kangal köpek
kangal köpek

Kangal köpek almak mı düşünüyorsun? Kangal yavruları burada.” için 3 yorum

 • Temmuz 13, 2017 tarihinde, saat 8:37 pm
  Permalink

  Bu sene ekimin ikinci haftasi Turkiye tatile gelecem asil gelmemin nedeni erkek safkan kangal yavrusu alip hollandaya dönmek bana bu konuda yardimci olurmusunuz tesekkurler

  Yanıtla
  • Temmuz 14, 2017 tarihinde, saat 12:45 pm
   Permalink

   tr ye geldiğiniz zaman iletişim numarası iletişim kurabilir gerekli yardım yapılacaktır.

   Yanıtla
   • Temmuz 14, 2017 tarihinde, saat 2:24 pm
    Permalink

    Tesekkurler ama kesin yavrunuz varmi ekim ayinda ve ne yapmam lazim tr cikarabilmem icin

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: