Evde Köpek Bakım Nasıl Yapılır

Evde Köpek Bakım Nasıl Yapılır

Evde köpek bakım nasıl yapılır, köpeklerin insanoğlunun en iyi arkadaşı olduğu biliniyor. Diğer birçok hayvandan farklı olarak, köpekler güzellik, beyin ve karakterin ender bileşimidir. Eğitilirse ve oldukça akıllıysa, harika görünüyorlar, centilmence davranıyorlar. Ayrıca, sterlin bir karaktere sahip oldukları ve benimseyenlerine sadık oldukları biliniyor. Bununla birlikte, birçok köpek ırkı büyük saçlara sahip olduğundan ve gün boyu aktif kaldıklarından, köpeklerin sürekli tımarlanmaya ihtiyacı vardır. Şehrin herhangi bir profesyonel bakım odası olduğunu düşündüm, sunduğunuz bakım ve ilgi sizin için sadece eşsiz. Bu nedenle, köpeğinizi tımar etmek için biraz zaman ve emek harcamak, aslında ilişkilerinizi daha iyi hale getirebilir ve ayrıca köpek için kişiselleştirilmiş bir bakım sunabilir. Köpeğinizi evde bakım yapmak için basit bir rehber burada:

Saç Kesme

Köpeğiniz gün boyu aktif kalmayı sevdiğinden, kürkünün tozdan çok miktarda hapsetmesi ve çeşitli pire yakalaması doğaldır. Bazıları çok sinir bozucu iken bazıları köpeğiniz için bile ölümcül olabilir. Bu nedenle, düzenli “saç kesimi” sunarak saçlarını kısa tutmanız gerekir:

Araçlar ve Beceriler

İnancın aksine, köpek tımar etme özel aletler gerektirmez. Kaliteli saç fırçası ve tarakla birlikte sadece basit bir kesme makinası yeterlidir.
• Köpeğin saçları makaslarla kırpılabilir. En iyi şey, inancın aksine, sıradan kesme makineleri kullanarak köpeğin saçlarını toplayabilir. Unutulmaması gereken tek şey, köpeklerin uzun tüylerini kesmek için kesme makinesinin uzunluğunu ayarlamaktır. Sıradan insan kesme makineleri, plastik koruyucunun kullanımını uygular, kesicinin daha uzun boy keser olmasıdır. Aklınızda bulundurulması gereken daha fazla şey, köpeğinizi saçlarını keserken eğlendirmek ve emilimini sağlamaktır. Ya eğlenecek oyuncakları ya da sevdiklerinizi eğlendirirsiniz.
• Köpekler gürültüye ve dokunmaya karşı çok hassastır. Dolayısıyla, sorunsuz geçebilmeniz için doğru tıraş makinesine ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde, tarak dişler arasında ideal boşluklara sahip olmalı, böylece saçları çekmemelidir. Ayrıca, ses köpeğinizi şaşırtabilir veya korkutabileceğinden gürültülü makaslardan kaçının.
• Kesilecek bir şey, sadece ağrıyan değil, aynı zamanda ciddi yaralanmalara neden olabilecek cildin çok yakınında kesiciyi itmekten kaçınmaktır. Ayrıca hızı da dikkat et. Çok hızlı gitmek hiç tavsiye edilmez. Sabit ve sabit hıza gidin. Çok hızlı gitmek hiç tavsiye edilmez. Evde köpek bakım nasıl yapılır. Sabit ve sabit hıza gidin. Çok hızlı gitmek hiç tavsiye edilmez. Sabit ve sabit hıza gidin.

Saç Kesme Hazırlığı

Öncelikle, köpeğinizin kürkünün çok iyi olmasını sağlamanız gerekir. Değilse, o zaman bir havlu kullanarak kurutun. İyi kurutulduktan sonra saç büyümesinin tersi yönünde fırça yapın. Ardından, saç büyümesinin yönünde klibi tutmak için saç kesme makinesini kullanın. Köpeğin cildi boyunca hareket ederken, kesme makinesini kesinlikle hareket ettirirken sabit bir hızda ilerlemeye devam edin. Köpeğin saç büyümesine karşı kırpma çok kısa saçlarla sonuçlanır. Boyun daima saç tırnaklanırken başlamak için en iyi noktadır. Boynundan başlayın ve omuzlardan aşağı inin. Köpeğiniz için ölümcül olabilecek küçük bir hata olduğu için boğaz, mide, koltuk altı ve üreme organları gibi hassas bölgelerde çok dikkatli olun.

Unutulmaması Gereken Önemli Şeyler

• Kırpma işlemi sırasında köpek ürküyor ve sarsılmaya başlayabilir veya ona zarar verebilecek ani hareketler yapabilir. Bu nedenle, kürkü kırparken nazikçe olsa da onu tutan başka birinin olması çok önemlidir.
• Farklı köpek ırkları farklı tüylere sahiptir ve bu nedenle farklı makaslara ihtiyaç duyarlar. En iyi sonuç için, köpeğiniz için doğru türden kesme aletini sağlamak için veteriner hekime danışmanız önerilir.
• Yaratıcılığına bağlı olarak köpeğinize şık bir saç stili de verebilirsiniz, ancak yeni stilin köpeğinizin yakışıklı ve tuhaf görünmesini sağlamak daha iyidir. Ve en önemlisi de olsa, köpeğinizin güvenliği son derece önemlidir.
• Çok sıcak olmamak ve köpeğinizin cildini yakmasını önlemek için kesme makinesini ara sıra kapatmayı düşünmelisiniz. Sıcak olmadığından emin olmak için kırpıcılara parmağınızın ucuyla ara sıra dokunun. Öyleyse, kapatın ve soğumasını bekleyin.
• Sürekli aynı bıçağı kullanmak çok sıcak yapabileceğinden bıçakları ara sıra değiştirebilirsiniz. Köpekler tabiat itibariyle proaktiftir. Bu nedenle, kırpma oturumunu makul derecede kısa tutun. İdeal olarak, köpeğinize mükemmel bir saç kesimi sunmak için 15-20 dakika yeterlidir.
• Köpeğin cinsine bağlı olarak her 7-9 haftada bir kırpma seansları sunmayı seçebilirsiniz. Kırpmanın yanı sıra, düğümlerin oluşmasını önlemek için köpeğinizin saçlarını düzenli olarak fırçalamayı düşünmelisiniz. İdeal bir köpek tarağı ile tarama yapmak aynı zamanda köpeğinizin saçlarını iyi düzenlenmiş halde tutacak ve köpeğinizin saçını keserken yardımcı olabilir.
• Köpeğinizin saçını keserken dikkatli olmanız gereken bir nokta da anüstür. Aslında, anüs en hassas bölgelerden biridir ve saçlarla çevrilidir. Dikkatsizce anüs çevresindeki saçları kırpmak köpene ölümcül zararlar verebilir. Yavaşça gidin ve ana anüs hakkında daima düşünceli olun, böylece kesici ona zarar vermez. Aynı şekilde, genital bölge de çok dikkatli ele alınmalıdır. Anüs en hassas bölgelerden biridir ve aynı zamanda saçlarla çevrilidir. Dikkatsizce anüs çevresindeki saçları kırpmak köpeğinize ölümcül zarar verebilir. Yavaşça gidin ve ana anüs hakkında daima düşünceli olun, böylece kesici ona zarar vermez. Aynı şekilde, genital bölge de çok dikkatli ele alınmalıdır. Evde köpek bakım nasıl yapılır. Anüs en hassas bölgelerden biridir ve aynı zamanda saçlarla çevrilidir. Dikkatsizce anüs çevresindeki saçları kırpmak köpene ölümcül zararlar verebilir. Yavaşça gidin ve ana anüs hakkında daima düşünceli olun, böylece kesici ona zarar vermez. Aynı şekilde, genital bölge de çok dikkatli ele alınmalıdır.

Tırnak Temizleme

Aynı zamanda, çivilerin aşırı büyümesinin pençe pedleri için ağrılı olabileceğinden, köpeğinizin tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi gereklidir. Ayrıca köpeklerin normal yürüyüşünü de etkileyebilirler.
• Birçok kişi, doğru bir uygulama olmayan köpek çivilerini düzeltmek için insan tırnak makası kullanıyor. Ekstra baskı uygulamanız gerekir ve köpekler için zararlı olabilir. Piyasada özel olarak tasarlanmış tırnak makası bulunmaktadır. Köpek kütiküllerine zarar verebilecek şekilde çivileri çok yakından kesmeyin. Evde köpek bakım nasıl yapılır?
• Büyük bir kısmı kesmek yerine, çivi kesicilere dokunmamasını sağlayacak şekilde çiviyi birkaç küçük parçaya kesmeniz önerilir. Keskin ve kaliteli bir tırnak makası almak herzaman daha iyi olur.

Köpeğinizi tımar etmek için ticari hizmetler sunan köpek bakım merkezleri olsa da, sizin tarafınızdan sağlanan bakım ve dikkati kimsenin sunamayacağını hatırlamanız gerekir. Bu nedenle, ticari köpeği bakım hizmetleri için giderken köpeğinizi evde damatlamak en iyisidir . Evde köpek bakım nasıl yapılır bütün soruların cevapları burada.

Evde köpek bakım nasıl yapılır
Evde köpek bakım nasıl yapılır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN