kangal yavrusu

kangal yavrusu

kangal köpek Sahiplerinin 10 Hatası, Kangal yavrusu ilk kez köpek yavrularının sahipleri ilk kez anne babaya çok benziyorlar – yeni gelişten memnundurlar ancak hatalar yapmaktan korkuyorlar ve belki de üstlenmeleri gereken sorumluluktan biraz korkuyorlar. Elbette, bu büyük bir sorumluluktur ve hatalar yapmanız size verilir. Anahtar, tekerleği yeniden icat etmek değil.

Köpek sahipleri, muhtemel her hatayı yapmadan önce gelmişlerdir. Bu yüzden, nerede yanlış anlamış olduklarını anlarsanız, ortak hataları önleyebilirsiniz. İşte bunlardan 10’u.

1. Düşünmeden Hizmet Verme

Bir köpeğe hazır olduğunuzdan% 100 emin değilseniz, hemen burada durun ve hazır olana kadar bekleyin. Bir yavru köpek, dürtü almak için almanız gereken bir şey değildir. İnsanlar, on yıl kadar sürecek bir taahhüt için hazır olmadığına karar verdikleri için, köpekler çok sayıda barınağa çıkıyor.

2. Eğitimin Kapatılması

“Yarın başlayacağım,” diye düşünüyorsun. Sonra yarın gelir ve gider ve yavru büyür ve sonraki şey çok kötü alışkanlıkları olan beceriksiz bir ergen var. İtaat eğitimine ne kadar çabuk başlıyorsanız o kadar iyi – bir sorunun tomurcuğa sığdırılması daha sonradan düzeltmekten daha kolaydır.

3. Tutarsızlık

Aynı sözlü komutları ve el işaretlerini kullanarak sürekli eğitin. Yöntemi değiştirirseniz, köpeğiniz karışacaktır.

4. Aşırı İşlem Gören

Köpek yavruları genellikle onlara sunduğunuz hemen hemen her şeyi yiyebilir, ancak muameleler sadece sebepsiz yere verilmemelidir. Egzersiz seanslarına muamele etmek için en iyisidir – bu şekilde, köpek iyi davranışı olan bir tedaviye bağlanır ve sunduğunuz bir şeyin aksine güçlü bir motivasyon aracına sahip olursunuz ve köpekiniz belirli bir nedenle beklememektedir.

5. Zayıf Sosyalleşme

Köpek yavruları, yaşamın ilk sekiz haftası boyunca çöp ile birlikte kalacakları anlamına gelir – bu köpek olmayı öğrenecekleri zamandır. Yani, sekiz haftadan daha genç bir köpek satın almayı düşünüyorsanız, yapma. Bu süre zarfında, sorumlu bir damızlıkçı, yavruların sıklıkla insanlar tarafından işlendiğinden emin olacak. Sonra, köpek yavrularınızı evinize götürdükten sonra, köpek yavrularınızın farklı insanlara ve diğer evcil hayvanlara maruz kaldıklarından emin olarak toplumsallaşma sürecine devam etmek sizin işinizdir. Köpeğinizin maruz kaldığı deneyim ne kadar çok olursa o da o kadar emin olur. kangal köpek Sahiplerinin 10 Hatası maddeler halinde sunulmaktadır.

6. Yetersiz Egzersiz

Köpeklerin ve köpeklerin genellikle çok miktarda enerjisi vardır ve en zorlu köpek bile günlük egzersize ihtiyaç duyacaktır. Egzersiz eksikliği yıkıcılık ve aşırı kabuklanma gibi davranışsal sorunlara neden olabilir.

7. Yeterli Zihinsel Uyarım Değildir

Köpeğinizin vücudunu egzersiz etmenin yanı sıra, aklını kullanmanız da önemlidir. Eğitim, çeşitli oyuncaklarda olduğu gibi, zihinsel uyarımı ve tabii ki kişiliğiyle oyun süresi sağlar.

8. Çok “Yalnız” Zaman

Köpek yavrunuz uzun süre yalnız kalırsa, hem egzersiz hem de zihinsel uyarıyı kaçırmış olabilir. Ayrıca evde kazalar geçirme olasılığı daha yüksektir ve aynı zamanda davranış sorunları ya da kaygı ayrılığı da gelişebilir.

9. Evde “Köpek-Prova” değil

Evde çocuk koruma belgesine sahip olduğunuz gibi köpek kanıtlamanız gerekiyor. Bu, herhangi bir temizlik ürününün sabitlendiğinden ve elektrik kablolarının erişilemediğinden emin olmak demektir. Petrol ürünleri ve antifrizler de ölümcül olabildiğinden garajı köpene karşı korumaya dikkat edin.

10. İstenmeyen Davranışı Azaltma

Köpeğinizin yanlış davranmasına cezalandırırsanız, onun yapması için cezalandırdığınız şeyleri yapmamayı öğrenecektir. Oysa senden korkacak diye düşünüyorum. Övgü ve ödüller her zaman cezanıza kıyasla köpeğinizi eğitmenin daha etkili yoludur. kangal köpek Sahiplerinin 10 Hatası hakkında en güncel bilgiler burada.

Son Söz

Yeni bir köpek yavrusu sahibi olarak hatalar yapacaksın – bu bölge ile devam ediyor. Hiç kimse bir köpek yetiştirmez ve o yavru yetişkinliğe ulaştığında “Doğru söyledim” diyor. Ama şimdi en yaygın hataları biliyorsunuz ve bunlar da en önemli hatalar. Onlardan kaçının ve iyi düzenlenmiş bir köpek sahibi olmak için yolunuza iyi gelirsiniz.

Okuduğun için teşekkürler! Gelin ve ücretsiz e-kitaplarımı indirin ve şimdiye kadar ClassActDog’da en sevimli Fransız Buldogları ailesini karşılayın.

kangal köpek sahiplerinin 10 hata sayısı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN