kangal temel itaat eğitimi

kangal temel itaat eğitimi

Eğitim teknikleri ve ekipmanları

kangal temel itaat eğitimi, eğitim, evde, itaat dersinde veya özel bir eğitmenle gerçekleştirilebilir. Sabır, yaka, tasma, mizah duygusu, sabır ve köpek davranışının anlaşılması gerekir. Bu anlayış, arkadaş köpeklerle veya bir itaat öğretmeni veya köpek eğitmeni hakkında yazılan mükemmel kitaplardan bir veya daha fazlasından gelebilir.

Tutarlılık köpek eğitiminde önemlidir. Örneğin, Ruffie’nin dün kanepede oturmasına izin verilirse ve bugün Floransa Teyze’ye koltukta katılmak için bağırılırsa, kafası karışır. Ona “yukarı” ve “kapalı” öğretmek daha iyi, böylece yalnızca davet edildiğinde mobilyaya tırmanacaktır. Annem, Spot’un sadece köpek maması alır ve tedavi ettiği ve çocukların onu masadan beslediğini söylüyorsa, annesinin çabalarına rağmen çalmak için yalvarmayı ve nihayetinde çalmayı öğrenir. Daha sonra kızartmada bayram yaparken gerçekten de “eğitilmiş” bir şeyler yapmak için köpek evinde.

Eğitim eğlenceli olmalı. Her eğitim oturumu, oyunlar, övgü ve sarılma ile noktalanmalıdır. Buster her seansta sabırsızlıkla beklemelidir, tıpkı günlük egzersizi sabırsızlıkla beklemektedir. Her egzersiz evde faydalı olmalıdır. Köpek emir üzerine oturmayı öğrenmeli ve bir kapıdan geçmeden, arabaya girip çıkarken, akşam yemeğini veya tedavisini almadan önce ve yabancılar ya da ziyaretçiler tarafından sevişmeden önce oturmak şartını yerine getirmelidir. Bir oturma köpeği, elinize bir kasede yemek yemeyebilir, kapıda dar bir delikten geçip, tasma üzerine klipslenmeden önce arabadan atlayamaz vb.

Köpek, masada yalvarmayacağı ya da çocukları rahatsız etmeyecek ve yatıştırmayı öğrenmeli ve sessizce arabaya binmeli. Veteriner hekim tarafından muayene edilebilmesi veya muayene edilebilmesi için hareketsiz kalmayı öğrenmeli. Çekmeyerek bir tasma üzerinde yürümeyi öğrenmeli; Ayaklarının, kulaklarının ve dişlerinin ele alınmasına izin verin; Ve çağrıldığında çağırın, nerede olursanız olun.

Eğlenmek için repertuara birkaç numara ekleyin ve ortaya çıktıkça sorunlarla başa çıkın; iyi huylu bir evcil hayvana sahip olursunuz.


Bir itaat eğitmeni veya kulübü seçme

Çoğu kişi köpeklerini nasıl eğitir bilmez, özellikle de köpeklerin kişilik ve tutumları kendi davranışlarından farklıysa. Ve çoğu köpek bir tür eğitim sorunu yaşıyor. Bazıları hassasiyet ve coaxing yanıt vermez ve diğerleri sağlam bir ses tonunda erir. Bazıları hakimdir ve kas gücü ve irade gücü gerektirir ve diğerleri memnun etmek ister. Bazıları parlak ve hızlıdır, bazıları da, yavaş öğrenenlerdir.

Tüm öğretmenler farklılıkları da anlamıyor: İşte bir itaat dersinde bir köpek yavrusuna ne oldu

Köpek yavrusu sınıfta başka bir köpeğe atladı, hırlıyor.
Eğitmen, yavruyu ağzına sıkıca vurdu.
Köpek yavrusunu homurdatarak bir sonraki köpeğe atladı ve eğitmen yine vurdu. 

Gerekçe nedir? Köpeğin birine karşı geliyorsa, dava açabilirsiniz. Söz konusu köpek korku-acı, saldırmak için kolayca provoke olan ürkek bir köpektir. Bir korku ustasıyla başa çıkma tekniği, namludaki köpeğe vurmakla bir ilgisi yoktur.

Eğitim sırasında bir köpeğe vurmak için asla bir neden yoktur. Bir ağacın içindeki bir köpeğe tokat atmak – bu yüz – bir çocuğun yanlış çalışması için şaplak atmak gibi görünmüyor.


Kandırılma

Ne yazık ki itaat okullarında veya işletmelerde eğitmenlerin iyi köpek dostu bir köpek olarak yetiştirilmesi gerektiğini bildikleri gerekçesiyle, hemen herkes katta birkaç paspas atabiliyor, bazı broşürler basabiliyor ve bir iddia ediyor. köpek eğitmeni.

Rover’a aradığınızda gelmesini öğretmene yardımcı olacak bir eğitmen ararken, aileyi yemek saatlerinde rahatsız etmeyin ve çocuklar veya Teyze Sally’e atlamayın, aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

İlk olarak, bazı tanımlar:

kangal temel itaat eğitimi:

Sana köpeğini eğitmeyi öğreten nitelikli bir kişi. Bir itaat eğitmeni insanlarla çalışır, insanlar evcil hayvanlarıyla çalışırlar.

Köpek eğitmeni:

Köpeğinize itaat etmeyi öğreten bir kişi, sana köpekleri nasıl dinleyeceğini öğretir.

Davranış danışmanı :

Köpek davranışını gözlemleme, yorumlama ve anlama ve uygun olduğunda düzeltme konusunda muazzam tecrübeye sahip bir kişi.

NADOI  :

Ulusal Köpek İtaat Eğitimi Eğiticisi: Eğitmenleri çeşitli yetkinlik seviyelerinde belgeleyen bir üyelik organizasyonu.

APDT

Köpek Eğiticileri Derneği: Evcil hayvan eğitimi konusunda uzmanlaşmış ve hayvan sahiplerinin sorunlarını çözmeye yardımcı olan yeni bir eğitimci eğiticisi.

Eğitim yaka :

Köpeğin boynuna uyan ve işleyici kontrolünü veren herhangi bir yaka. En basit eğitim yaka toka yakasıdır. En yaygın olanı zincir eğitimi veya “şok” yakasıdır. Popülaritesi yükselen olduğu çatal ya tutam yaka, aslında bir hafif düzeltme sağlar ve uygun şekilde kullanıldığında fırtınalı köpekler üzerinde oldukça etkili olan işkence görünümlü cihaz. Köpeğin bütün kafasına uyan ve kontrolcü olarak boyun basıncından ziyade köpek başını çevirme yeteneğini kullanan halter veya baş yakası da kabul edilebilir. Sadece son çare olarak kabul edilebilir – “elektrik çarpması veya ötanazi” – elektrik çarpması yakasıdır.

Damla damga veya kurşun:

kangal temel itaat eğitimi, köpek yakasına bir ucuyla bağlı olan diğeri eğiticinin elinde tutulan deri veya kumaş parçası. Zincir veya halat tasmalarının kaba ve köpek zorla çekerse kabarcık veya yanıklara neden olabilir.

Şimdi, bazı ipuçları:

Bir grup sınıfının veya özel derslerin durumunuza ve kişiliğinize uyup uymadığına karar verin.

Veterinerinize, köpeğinizin yetiştiricisine, hayvan barınağında çalışan personele, damadana veya sevkıyat için evde beslenen hayvan dükkânındaki milletten bilgi alın.

Seçim yapmadan önce en az iki veya üç eğitmen veya dersi izleyin.

Birinci Kardinal Kural, nereye eğitileceğine karar vermeden önce potansiyel eğitmen ya da kulüp ya da iş temsilcisiyle konuşmaktır.


Bir eğitmen soracak sorular şunları içerir:

“Öğretmenlik bilgileriniz nedir?” Bazı eğitmenler Ulusal Köpek Eğitimi Eğitmenleri Birliği tarafından sertifikalandırılmıştır ve bazıları Pet Köpek Eğitmenleri Derneği üyesi olabilir. Bazıları Columbus’daki National K-9 Köpek Eğitimi Okulu’ndaki derslere katılmış olabilirler. Bazı eğitmenler köpek davranış ve eğitim yöntemleri üzerine seminerlere katılırlar. Bazıları itaat davalarında yarışmış ve köpekleri üzerine birçok başlık kazanmış olabilir; Bununla birlikte, itaat unvanları eğitiminde uzmanlık, evcil hayvan sahiplerinin Sassy’ye masadaki yalvarmayı bırakmalarını öğretmesine veya Rambo’yu daha az egemen olmaya teşvik etmesine yardımcı olma becerisi ile mutlaka aynı değildir.

“Köpeğe nasıl oturmayı öğretirsin?” Cevap, köpeği arka uca iterek oturmaya zorlamak yerine köpeği yönlendiren herhangi bir teknik olmalıdır.

“Köpeğe yalan söylemeyi nasıl öğretirsiniz?” Yanıt, yine, köpeği konuma yönlendiren herhangi bir teknik olmalıdır; Kabul edilemez, köpeği solmaya (omuzların üstü) iterek zorlayan kullanan herhangi bir yöntem.

“Hangi eğitim ekipmanını öneriyorsunuz?” Eğitmen burada esnek olmalı ve köpek sahibinin kişisel tercihinin yanı sıra köpeğin bireysel ihtiyaçlarına da izin vermelidir. Uygun cevap şu şekildedir: “Genelde yaka türünü tavsiye ederiz, ancak sınıfa geldiğinizde her köpeğin ihtiyaçlarını değerlendiririz.”

“Sınıfın bir parçası olarak Canine Good Citizen testi öneriyor musunuz?” Amerikan Köpek Kulübü Köpek İyi Yurttaş Testi köpeklerin iyi huylu bir evcil hayvan olma potansiyelinin en düşük düzeyde değerlendirilmesidir. Temel itaat derslerini öğreten herhangi bir eğitmen, en azından testi biliyor olmalı ve köpeklerini sertifikalandırmak için evcil hayvan sahiplerini teşvik etmelidir.

“Rottweiler, Doberman Pinschers, Akitas, Chows, teriyer, karnaval ya da tipik olarak trenle ya da agresif olarak zorlanan herhangi bir cins hakkındaki görüşünüz nedir?” Doğru cevap “Irk aşağıdaki nedenlerle zor olabilir, ancak antrenmanınızda tutarlı ve kalıcıysanız ve köpeğinizin karakterini anlıyorsanız, başarılı olabilirsiniz.” Bireysel köpek veya ırk mizacına ilişkin bilgi asla “Bu (saldırgan, aptal, inatçı, korkulu, ne olursa olsun) bir cins” olarak sınırlandırılmamalı; bundan kurtulmalı ve baştan başlamalıdır. ”

Güvenilir eğitmenler belirli bir cins veya karışımdaki bir köpeği eğlenceli veya agresif saymazlar. Güvenilir bir eğitmen belirli ırklarla çalışmayı tercih etmezse sizi başka bir okula yönlendirebilir, ancak cinsine kötü muamele ederse listesinden çıkar.


Bir sınıfa gözlemleme

Yanlış cevap alanları ayırtın ve daha sonra düşündüğünüz düzeyin bir sınıfını gözlemleme planları yapın. Bir yavru veya genç köpek varsa ve itaat eğitimi hakkında pek az şey biliyorsanız, bir köpek yavrusuna veya temel itaat sınıfına uymaya dikkat edin. Gelişmiş bir sınıfta izlemek, kulübün, işyerinin veya öğretmenin kullandığı eğitim tekniklerini veya problem çözme taktiklerini sağlam bir şekilde kavrayamaz. Misty’yi eğitim klübü sınıflarına kayıt etmek istiyorsanız, sınıfınızı öğreten eğiticiyi gözlemleyin, çünkü kulüp öğretim üyeleri becerileri büyük ölçüde değişebilen gönüllülerdir.


Bir sınıfa gözlem yaparken şunları izleyin:

kangal temel itaat eğitimi: eğitmenin aslında köpekleri ve insanları sevdiğini gösteren bir gösterge. Bu, diğer şeylerin yanında, çok utangaç veya cesur köpekler, çekingen sahipler, fırtınalı köpekler vb. Için eğiticinin bireysel ilgi verme isteği ile değerlendirilebilir.

İyi, açık tavsiyeler ve talimatlar. Köpek kulübü sınıfları, ev boşaltma, pire kontrolü, çiğneme, öğrenme eğrileri ve bağlanma ve dikkat verme teknikleri gibi tipik yavru problemleri hakkında bazı bilgiler içermelidir. Temel sınıflar, problem çözme bilgisini içermelidir.

Köpeğe emir vermeye öğretmek için kullanılan yöntem. Kabul edilebilir, köpeği oturup dinler ve başarılı oturmayı çok övgüyle takip eden herhangi bir tekniktir. Bazı eğitmenler köpek başının üstünde tutulan yiyecekleri veya oyuncakları onları komuta etmek için kandırmak için kullanır, övgü alırlar. Bazı eğitmenler aynı anda köpeğin göğsüne geriye doğru baskı uygulayarak köpek yerine oturtma pozisyonuna “kepçe” getirir ve ark akslarının dış kısmı üzerindeki öne baskı yapar. Maalesef, bazı eğitmenler köpeğin arka ucuna kuyruk yakınında ağır baskı uyguluyor ve oturmasına zorluyorlar.

kangal temel itaat eğitimi: Düzeltme yöntemi: Hiçbir köpek, emri anladığından emin olmadan düzeltilmemeli. Bu kuralın sonucu, her köpeğe başarılı olmak için her fırsatta verilmelidir. Bu nedenle, köpek “otur” kelimesini duyur duymaz kendi başınıza oturana kadar, biraz rehber olmadan oturmasını bekleme. O komuta geçmeye başlayana kadar, onun rehberlik etmeden yatmasını bekleme.

Sınıfın gelişme hızı. Mucizeler beklemeyin; Her adımda zaman gerekir. Oturacak emri anlayan bir köpek, “otur, kal” anlamını anlamaya hazır olabilir veya olmayabilir. Öğütücüler çok hızlı hareket ederse, işleyicilere evcil hayvanlarından çok fazla beklemek için izin verilirse, hatalar için birçok fırsat, çok sayıda düzeltme ve köpek ve sahiplerden çok fazla hayal kırıklığı görürsünüz.

“Kalma” komutunu öğretme yöntemi şu şekilde ilerlemelidir: Rover’a yan tarafın tarafından “oturmasını” söyleyin. Rover’a “Sta-aay” e söyle ve önünde burnunu basarak bacağından inç uzaklaşın. Tabancasını elinde tutun, arka tarafını yerde tutmak için hafif bir baskı ile köpek başının üstünde tutun. 10’a kadar sayın, dönün, “Tamam!” Deyin Ve köpek övgü.

Köpek, onunla diz çökerken ayakta dururken, üç metre uzağa, sonra da altı metre uzakta durabilirsiniz. Köpek hareket ederse, diz-burun pozisyonuna geri dönün. Köpeğe emri bozmak için sürekli fırsatlar vermeyin. Bir eğitmen görevlilerin aşırı ileri gitmesine izin verirse ve çok kısa bir süre köpeğe “kal” anlamını öğretmek için sürekli düzeltmelere bağlı kalırsa, ilerleme yavaş olur, köpekler karışır ve sahipler hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

Eğitmenin köpeklerin farklı kişilik tipleri arasındaki farkı bildiğinin bir göstergesi. Utangaç köpekler ve kendine güvenen köpekler, korkunç köpekler ve agresif olanlar, itaatkar köpekler ve dominant köpekler var. İyi bir eğitmen eğitim tekniklerini farklı köpek karakterlerine ve tutumlarına uyarlamak için istekli ve yeteneklidir. Kuvvetle düzeltilen korkunç bir köpek daha korkulu hale gelecektir. Çok yumuşak düzeltilmiş baskın bir köpek, herhangi bir ilişkiden emir alacaktır.
ve neden biriyle çalışan teknikler başka biriyle çalışmayabilir.


Aklınızda bulundurulması gereken diğer şeyler:

Size uygun hissetmedikçe köpeğinize hiçbir şey yapmayın. Sınıfta kullanılan yöntemlerden hoşlanmıyorsanız, başka bir kulüp veya öğretim görevlisi bulun. Çoğu eğitmen, köpeklerin sosyal yapılarında hâkim hiyerarşiye sahip olduklarını, hiyerarşinin insan ailesine geçtiğini ve insanların egemen olmalı ya da köpeğin geçidi yönetmesi gerektiğini anlıyorlar. Bazı eğitmenler sahiplerin köpek davranışlarını okumayı öğrenmelerine, takımın baskın üyesi olmasına ve eğitim hedefine ulaşmak için minimal disiplini kullanmalarına yardımcı olur. Diğerleri, sahiplerine sindirme yoluyla eğitmeyi öğretir. Kötü düşünceyi kötüye kullanma veya kötüye kullanma girişiminde bulunmak yerine, itaatsizlik durumunda köpeklerin zihninin psikolojisini ayrıntılı olarak açıklayan köpekler ve sorunları aşırı okumaya devam edenler de var.

Sit-com çözümünü beklemeyin: Fido’nun sorunlarının tek bir sekiz ya da 10 haftalık itaat eğitimi dersiyle çözülmesi ihtimali oldukça düşüktür.

Ne için ödeme yapın: Eğitmenlerle ilgili sorular sorun, evde dersler üzerinde yoğun bir çalışma yapın, önerilen materyali okuyun ve tüm ailenin yardımına başvurun. Sonuçta, Blackie aile köpeği. kangal temel itaat eğitimi vermek için bütün tüyolar burada.

Aşılarını tamamlayana kadar köpek yavrularına ders vermeyin. Veteriner hekiminiz yavruyu 16-18 haftalıka kadar evde tutmanızı tavsiye edebilir. Veteriner hekiminizi dinleyin, itaat eğitmenleri, yavruyu bir anaokulu sınıfının sosyalleşmesi için ısrar etse bile. kangal temel itaat eğitimi, Toplumsallaşma önemlidir, ancak parvovirus ve distemper gibi ölümcül hastalıklara maruz kalmaktan kaçınmak kadar önemli değildir.

Para büyük bir değerlendirmeyse, eğitim kulüpleri muhtemelen paraya en iyi patlamayı önerirler. Bununla birlikte, öğretim kalitesi düzensiz olabilir ve belirli bir eğitim yöntemine uymuyor olabilir, çünkü eğitmenler çeşitli felsefi ve pratik geçmişlere sahip gönüllülerdir. Kulüpler genelde sınıflara katılan tüm köpeklerin kuduz ve Bordatella (köpek kulübesi öksürüğü) de dahil olmak üzere tüm aşılarda güncel olmasını gerektirir.

Mümkünse, okuduğunuz okul veya kulüpten ders almış diğer köpek sahipleriyle konuşun. Tek bir deneyimle iki resim toplam resmi sunmazken, kangal temel itaat eğitimi eğitim ücretini ödemeden önce doğru soruları sormanıza yardımcı olacaktır.

Köpeğinizin “sorunlarını” tanıyan ve sizin ve Rover’ın kapsamlı bir sorgulamasına ve gözlemine gerek duymadan bir çözüm önermenize dikkat edin. Örneğin, bazı eğitmenler, bütün büyük köpeklerin ve tüm coşkulu köpeklerin bir prong yakasının kısıtlamasına ihtiyaç duyduğunu varsayıyorlar. Başkaları, tüm problemlerin sahibinin köpeğe hakim olamamasından ve hakimiyetin ve bağırmanın ayrılamaz olduğunu düşünüyorlar.


Son gol…

köpek eğitiminin amacı, evcil hayvan ve aile arasında bir bağ kurmak ve sürecin keyfini çıkarmaktır. Bir eğitim sınıfı eğlenceli, bilgilendirici ve yararlı olmalıdır. Eğer bu maddelerden herhangi biri eksikse, eğer eğitmen köpek düzeltmek için grev yaparsa, kangal temel itaat eğitimi öğretmen şüpheli bir şey yaptıysa nedenini sor ve eğer cevaplardan memnun değilseniz dersten çekin. Onu yapıştırmak, zaten ücreti ödediğiniz için evcil hayvanınızla olan ilişkinizde büyük zarar verebilirdi.

kangal temel itaat eğitimi
kangal temel itaat eğitimi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN