Sivas kangal çoban köpekleri

Sivas kangal çoban köpekleri

Sivas kangal çoban köpekleri

Sivas kangal Köpeği, kendine güvenen ve korkusuzdur, yaklaşılmaya isteklidir, ancak yabancılarla ilgili belli seviyede bir dolandırıcılık kabul edilebilir. Çalışırken, kangal köpeği uyanık ve istekli, yeni görevlere iyi adapte oluyor.

Anadolu zorlu bir iş yapmak için zorlanmıştır. Büyük, güçlü ve dayanıklı köpek, hem çevikliği hem de dayanıklılığı yüksektir. İyi bir kemik ve büyük bir kafası var. Yürümesi güçlü, yumuşak ve akıcıdır. Tabanı, kalın bir astar ve kısa (yaklaşık 1 inç) ila kaba (yaklaşık 4 inç) arasında değişen, boynu ve yelesi çevresinde biraz daha uzun bir dış kat içerir. Onun ifadesi zeki ve verdiği genel izlenim cesur fakat sakin bir koruyucudan biridir.

Sivas kangal Köpeği
Sivas kangal Köpeği

Bu ciddi bir köpek, ailesine ve aile koruyucusu olarak görevine adandı. Aynı zamanda, sırt üstü ve rahatlıkla, hiçbir zaman bela arayışında değil. Yabancılardan şüpheleniliyor ve toprağa veriliyor. Çocuklarla iyi olur, ancak çocukların isteklerini karşılayacak kadar eğlenceli olmayabilir. Ciddi bir bekçi gibi, şüpheleri uyandığında çok havlamaya eğilim gösterir.

Sivas Çoban köpeği, eski nesiller için çobanın koruyucu köpeğidir; Muhtemelen Mezopotamya’da bulunan büyük av köpeklerinin soyundan gelmektedir. Cins, belirli koşullar kümesine uyması için çağlar boyunca gelişmiştir. Bunlardan en yaratıcı iklim (sıcak ve çok kuru yazlar; çok soğuk kışlar), insanların yaşam biçimleri (yerleşimden yarı-ve tamamen göçebe) ve köpeklere verilen iştir. Orta Anadolu Yaylası üzerinde büyük mesafelerle seyahat eden sürüler korurlar, tüm hava koşullarına dayanırlar. Sivas Çoban köpeği 1996’da AKC tarafindan taninmistir.

Kangal çoban köpekleri satılık

Sivas köpeği, yüzyıllar boyu bağımsız olarak çalışıyor ve mülkiyetine yönelik tehditler konusunda kararlar alıyor. Bir köpek olarak , yaşadığı herkesi, bir aile ya da koyun sürüsü olsun, onu evlat edinir; Büyüdükçe koruyucuyu ele alıyor. “Sürü” nün insan ya da hayvan olup olmadığı kangal için önemli değildir – son derece koruyucu ve saldırgandır.
Ve koruyucusu doğasını varlıkla destekliyor. Anadolu, 150 libre ağırlığında büyük bir köpektir. Kısa, soluk ceketi ve siyah bir maskesi var. O korkutucu görünüyor ve gerekirse – ailesiyle sakin ve dostça olsa da kötü niyetli insanlara acımasızdır kangal köpekleri. Sivas kangal üretim çiftliği satışları.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN