Kangal köpeklerinde beslenme

Kangal köpeklerinde beslenme
  • Kangal köpeklerinde beslenme teknikleri köpek sahipleri için yiyecek, bakım yapılması gereken en büyük ihtiyaçlardan biridir. Tüylü dostunuzun karşılanması gereken beslenme gereksinimleri vardır. Elbette, sevdiği yiyecekleri sağlama ile onun için iyi olan yemekler arasında bir denge kurmak istersiniz.Bugün, bugün pazardaki birçok köpek maması seçeneklerinden bunalmış olacaksınız. En iyi seçenekleri belirlemenize ve iyi besinlerin önemini tam olarak anlamanıza yardımcı olmak için uzmanlar doğru köpek maması satın almak için bazı ipuçları paylaştılar.

Köpekler İçin Yemek Almak İçin Basit Bir Kılavuz

  1. Doğayla besleyin – Kangal köpeklerinde beslenme teknikleri daha önce vahşiydi, bu yüzden esas olarak canlı hayvanları yiyorlardı. Bu, çiğ hayvan eti ve kemik, organ, doku ve saç tüketmek anlamına gelir. Ayrıca bitki maddesini az miktarda tüketirler. Ancak bugün evcilleştirilen köpekler etçil olarak gelişti; aynı zamanda omnivorlara uygun olanları da yiyorlardı.
  2. Yetişkine Köpek – Kangal kesinlikle memelinin her türlü benzer annelerinin sütünde, beslenmek gerekir. Yaklaşık 8-12 haftalık yaşamda, sütten ayrılarak saman almaya başlayacaklar ve katı yiyecek yemeye başlayacaklardır. Köpek yavrunuz bir yetişkin olduğunda, sağlığınızı korumak için yemeniz gereken farklı yiyecek çeşitleri olduğunu göreceksiniz. Ona sağlık durumuna, yaşına ve spesifik koşullarına dayanarak onu beslemek için iyi besinlerle ilgili değerli tavsiyeler elde etmek için evcil hayvanınızı güvenilir bir veteriner hekiminize götürmeniz kesinlikle önerilir.
  3. Evde hazırlanmış veya ticari evcil hayvan yemi – Çoğu evcil hayvan sahibine genellikle 2 seçenekle karşı karşıyasınız . Köpek çiğ veya pişmiş etleri veya mağazadan ticari evcil hayvan yemi ile besleyebilirsiniz. Ona vereceği yiyecek çeşitlerini seçmek, köpeğin özel gereksinimlerine bağlı olacaktır.

Kangal köpeklerinde beslenme taktikleri almak için makalemizi okumalısınız

  • Kangal köpeklerinde beslenme taktikleri hiçbir iki köpeğe benzer beslenme ihtiyaçlarına sahip olmayacaklarını unutmayın. Dolayısıyla takip etmek için doğru diyet konusunda veterinerinize danışmanız çok önemlidir. Normal bir enerji seviyesi ve iştah, taze solunum, temiz dişler ve kulaklar, parlak bir ceket, yok etme sorunu olmaz, kaşıntı değil ve genel olarak iyi bir eğilim ve tutum varsa evcil hayvanınızın doğru yediğini bileceksiniz. Köpeğiniz sağlıklıysa, onun çok mutlu olduğunu göreceksiniz.
  1. Kaçınılması Gereken Gıdalar
  2. Evde beslenen hayvanınızın gerçekten yemeyi sevdiği besleyici yiyecekleri yemesini istediğiniz kadar, ona toksit olabilecek gıdalar vermemek konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Evcil hayvanınıza vermemeniz gereken bazı yiyecekler arasında sarımsak, avokado, çikolata, kuru üzüm ve üzüm, kahve veya kafein, narenciye, mantar, mısır koçanı, yeşil veya olgunlaşmamış domates, tuz ve çeşitlerir ve fındık içeren herhangi bir ürün bulunur. Kangal besleme kitabı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN