Kangal yavrusu fiyat Satılık kangal yavruları

Kangal yavrusu fiyat Satılık kangal yavruları

Aile için kangal köpekleri nasıl seçilir? Kangal köpek almak hafife alınmamalı bir karardır. Başka bir hayattan sorumlu olduğunuz uzun vadeli bir taahhüttür. Böylece, bir kangal köpek seçmek veya yeni bir kangal satış yavrusu için bir çiftliğe para yatırmak için yerel çiftliğe koşmadan önce kendinize şu 4 soruyu sorun.

Aile için kangal köpekleri
Aile için kangal köpekleri

1. Bütçede sadece şimdi değil, gelecek yıllar için yeriniz olacağından emin misiniz?

Aile için kangal köpekleri yeni bir kangal köpek olmanın doğru zamanı olup olmadığını öğrenmek için öncelikle gelirinize, finansal sorumluluklarınıza ve harcama alışkanlıklarına iyi bakmanız akıllıca olacaktır. Kangal köpek almak ilk masraftır; Ancak, bunun ötesinde bir şey.

Aile için kangal köpekleri birçok durumda en az on yıl boyunca ve daha uzun süre köpek gıdaları, bakım malzemeleri (kaseler, tasmalar, yaka veya koşum takımı, bakım ürünleri, oyuncaklar, vb.) Ve veteriner senetleri için ödeme yapmanız gerekir. Bazı evcil hayvan sahipleri, veteriner hekiminde yıllık sağlık kontrollerinden kaçınarak tasarruf etmeye çalışıyor; Bununla birlikte, sağlık sorunları erken yakalanmamasından ötürü bu, hattın altında daha fazla faturaya neden olabilir.

Köpek bakımının maliyeti, satın alacağınız bakım ürünlerinin kalitesine ve mağaza fiyatlamasının çeşitliliğine bağlıdır. Hem devam eden masraflar hem de acil bir veteriner fonu başlatmak için ayda en az 50 tele ödemeyi planlıyorsanız, yeni bir köpek veya yavru kurmaya hazır olup olmadığınızı bilmek iyi bir başlangıçtır.

Aile için kangal köpekleri buradan alınır.

2. Evinizin evcil hayvan dostu mu? Koşmak ve oynamak için bütün köpeklerin büyük bahçelere ihtiyaç duymaması ve aslında oyuncak köpeklerin küçük dairelerde iyi iş yapabilmeleri. Ancak bakacak başka şeyler de var.

Köpeğin banyo ihtiyaçları için kolayca erişilebilir açık alana sahip olmak isteyeceksiniz. Günlük egzersiz köpekler için önemlidir, günlük yürüyüşler için bir alan olmalıdır.

Köpekler aktif ve geniş bir ailenin keyfini çıkarabilirken, çoğu kaotik veya stresli ailelerle iyi sonuç vermemektedir, bu nedenle de bu düşünülmelidir.

Ailenin (hem insanların hem de evcil hayvanların) kalabalık hissetmemesi için de yeterli oda isteyeceksiniz. Ve köpek yavrusu ya da köpeğin dinlenmesi, uyku, kapalı oyun ve yeme için kendi alanına sahip olması gerekir.

3. Bir köpek için zamanınız var mı? Sahiplerin iş, okul ya da diğer sorumluluklar için evden uzak olması oldukça yaygındır. Bununla birlikte, bir yavru kangal köpek alırsanız, yeni evcil hayvanınızla vakit geçireceğiniz vakti olduğunu bilmek istersiniz. Her gün yürüyüşe çıkacak mısınız? Tımar? Bire bir oyun ve belki komuta eğitimi için vaktiniz var mı? Köpekler, insan etkileşimini sever ve zaman çoğunlukla izole edildiğinde iyi sonuç vermezler.

4. Köpek almak için dürtüleriniz, sadece köpeklerin sevimli olduğunu düşünmenin ötesine geçiyor mu? Kangal köpekler gerçekten şirin. Ancak, aynı zamanda havlayan sorunlar, ev yapımı konular ve işaretleme sorunları da olabilir. Diş çektiğinde bir köpek sıkışabilir ve kabul edilmiş bir yetişkin çocukları sevmez. Mükemmel derecede hareket ettirilmiş köpek aile bireylerinden çok birkaç sorun ve tuhaflığı olan bir köpeğe sahip olmak daha yaygındır.

Yeni bir kangal köpek ya da köpek almak için doğru zamanı olup olmadığını öğrenmek için, evcil hayvan mülkiyetinde herhangi bir aksaklık olmaksızın, iyi vakit ve kötü her gün bir köpek sahibi olmak konusunda ne düşündüğünüzü düşünün.

Bu dört soruya ‘evet’ cevabını verdiyseniz, bu, evinize yeni bir kangal köpek getirmeye hazır olduğunuza dair harika bir işarettir.

Bütün bu aşamaları kolaylıkla aşabilirim diyorsanız kangal çiftliğimiz sizleri köpek sahibi yapacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN