Köpeklerdeki Alerjiler nasıl tedavi edilir ? Sonuçları.

Köpeklerdeki Alerjiler nasıl tedavi edilir ? Sonuçları.

Köpeklerdeki Alerjiler, Köpeğiniz alerjiniz var mı? Köpeklerin alerjiler de dahil olmak üzere insanların yaptığı birçok sağlık sorununu nasıl deneyimledikleri ilginçtir.

Köpeklerdeki Alerjiler, Köpek alerjileri, cilt alerjileri, köpek maması alerjileri (özellikle mısır ve soya), ev tozu ve toz akarları, yaban mersini, küf, polenler ve diğerlerini içerebilir.

Köpek Alerjilerinin Ortak Belirtileri ve Belirtileri

Köpeklerdeki alerjilerinin yaygın belirtileri ve belirtileri, köpeğinizin pençelerini yalamasını, vücudunu çizmesini veya kulaklarında pençeyi (iltihaplanma nedeniyle) dayamasını içerir. Ciddi durumlarda, köpek vücudunda sızıntı yapan sıcak noktalar olabilir. Allerjenler mevsimlik olabilir veya alerjinize bağlı olarak evcil hayvanlarınız bütün bir yıldır muzdarip olabilir.

Köpeklerdeki Alerjiler
Köpeklerdeki Alerjiler

Allerjenleri Nasıl Önlersin

Allerjenlerden kaçınma, köpeğinizin alerjilerinin tedavisinde ilk adım olmalı. Köpeğinizin alerjisi olabileceğinden şüpheleniyorsanız, doğru teşhis ve tedavi için veterinerinize bakın.

Köpek toz akarlarına alerjiniz varsa, veterinerlik, köpeğinizin yatağı üzerine plastik bir kap kullanmanızı, akarların yatağa girmesini önlemek için su geçirmez bir astar kullanmanızı, döşemeli mobilyalar üzerinde köpeğinize izin vermemek ve dolmalık hayvanlardan kaçınmanızı önerir. Toz akarı alerjisi olan köpekler, karanlık olmayan odalarda en iyisidir. Vakum sık sık emin olun.

Eğer köpeklerin polenlere karşı alerjik reaksiyonları varsa, onu tarlalardan ve uzun çimlerden uzak tutun. Çiminizi kısa tutun ve köpeklerini polen sayılı günler boyunca kapalı tutun.

Alerjiler Köpeklerde Nasıl Tedavi Edilir?

Tipik olarak, hafif alerjiler yatıştırıcı şampuanlarla, yulaf ezmeli şampuan, esansiyel yağ asitleri içeren vitaminler, kaşınmayı durdurmak ve cildin kurumasını önlemek için kullanılır. Hidrokortizon sprey veya şampuan da kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Diğer öneriler için veterinerinize danışın.

Diyet evcil hayvanınızın sağlığı için önemlidir. Doygunluk, beslenme, rahatlık ve kilo kontrolü için tasarlanmış çok çeşitli ticari diyetler mevcuttur. Ticari olarak hazırlanmış diyetlerin içerik ve beslenme etiketlemesi yapılması gerekir. Etiketleri okuyun. Birçok ucuz diyet tahıl “dolgu maddeleri” içerir, genellikle et ürünlerinden fazladır. Ve köpekler çeşitli bitki maddeleri yemeye ve yenecekken, büyük miktarlarda tahıl alerjiden, fazla kilolardan ve muhtemelen endokrin problemlerinden sorumlu olduğu düşünülmektedir. Evcil hayvanınızdaki sağlıklı beslenmeyi esas alan, kaliteli bir diyet arayın. Bitkisel katkı maddeleri hakkında bir kelime – köpek mamalarına insan bitkisel ürünlerinin eklenmesi için bilimsel bir temel bulunmamaktadır. Sarımsak, ginseng ve biberiye insanlar için iyi olabilir, ancak köpekler için az da olsa araştırma yapılmaktadır.

Köpeklerdeki Alerjiler

Aklınıza takılan sorular için web sayfamızdaki bir çok yazımızda tedavi metotları takip edebilirsiniz. gerektiğinde yorum atarak bilgi alabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN