Kangal eğitimi nasıl verilir ? Kangal köpek eğitimi nasıl olur

Kangal eğitimi nasıl verilir ? Kangal köpek eğitimi nasıl olur

Kangal eğitimi nasıl verilir ? Çoğu insanlar, köpek sahibi olunca eğitim köpeklerinin temel bir kavram olduğunu bilmelidir. Basitçe belirtmek gerekirse, asıl amaç köpek itaatsizliklerini aşıp kendinizi paketi lideri haline getirmektir. Bu aynı zamanda eğlenceli olacağı için köpeğe bağlanmak için iyi bir zamandır.

Kangal eğitimi köpekler ne zaman eğitilebilir? Köpeklerin kısa bir ilgi alanı vardır ve bu nedenle çoğu eğitim merkezi resmi eğitim için en az 3-6 aydır. Köpekler daha yaşlı olduklarında hala yeni hileler öğrenirken, birkaç yaşlarında kendilerini itaat eğitimi için göndermek ve onların yollarını belirlemekte zorlanırlar.

Kangal eğitim: köpek eğitim merkezlerinde eğitim için gönderebilir veya kendiniz de eğitebilirsiniz. Köpeklerle daha önce eğitim deneyimi olanlar kendi başlarına köpek yetiştirmeye muktedir olacaklar.

Kangal eğitimi nasıl verilir
Kangal eğitimi nasıl verilir

Kangal eğitimi: köpek başarı faktörleri

 1. Tutarlılık => Aynı komut ve el sinyalini her zaman kullanın. Köpek komutu dinlemese bile, başka bir komut ile çalışmak yerine aynı komutu tekrar kullanın
 2. Sadelik => Basit kelimeler veya işaretler kullanın. Aynı anda yalnızca tek bir komut verilmelidir. Komutları karıştırmayın. İlk önce köpek eğitimine karıştığım zaman bunu takip etmemekten dolayı suçludum. İngilizce konuşurken köpeğime ‘oturun’ derdim. Ne yazık ki, köpeğim İngilizce bilmiyor ve ona ‘Otur’ ya da ‘Aşağı’ gitmek istiyorsa kafam karıştı.
 3. Ödül => Köpekler severek ödüllendirildi. Ödüller, her egzersizden hemen sonra olmalıdır. Ya övgü ya da köpek tedavi. Köpek, bir emri yerine getirirse her seferinde yiyecek arzulamasını bekleyecek şekilde büyüyeceğinden, gıda muamelesinden ziyade ‘İyi Çocuk’ demeyi önerdiğini unutmayın.
 4. Confident => Komut verirken kendinden emin olun. Köpeğiniz güvensizliğinizi alırdı ve itaatsizlik etmezdi.
 5. Eğlenceli => Hem siz hem de köpek eğlenmelidir. Komutları düzgün yapmazsa asla köpeği cezalandırmayın. Bunun yerine, köpekleri komuta uymaya teşvik etmek için ödülleri kullanın.
 6. Komutanın fizibilitesi => Alman Çoban Köpeğimin sıcak zeminde veya ıslak zeminde bulunmayı sevmediğim tecrübelerim oldu. Köpeğin aynı zamanda herhangi bir sorun yaşamayacağını düşündüğünüz zaman komutları verin veya emri yürütebilirsiniz.

En güzel kangal eğitimi komut listesi

Köpeklerin birçok komutu bilmesine gerek yoktur ve aşağıdaki liste genellikle yeterlidir. Dikkat çeken bir eğitim kasasına sahip olun.

 1. Gel
 2. otur
 3. Git
 4. Koş
 5. dur
 6. Kalk
 7.  Öl
 8. El ver
 9.  Sus

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN